Лайфхак від Ілона Маска у питанні підбору персоналу

За словами Рона Фрідмана – психолога, відзначеного безліччю нагород та автора книги «Найкраще місце для роботи. Мистецтво створювати діловий простір», 81 відсоток людей брешуть під час інтерв’ю.

“Чесність – найкраща політика”, — вважає винахідник і мільярдер Ілон Маск. Щоб визначити, коли кандидат на зайняття вакантної посади говорить неправду, у голови й виконавчого директора Tesla Motors є кілька власних способів.

Щоб з’ясувати правду, Ілон Маск ставить запитання: “З якими найскладнішими проблемами ви стикалися на практиці, і як їх вирішили?”.

Виступаючи на Всесвітньому саміті уряду в Дубаї, технологічний мільярдер сказав, що це важливе запитання розкриває роль кандидата в проекті або компанії. Від відповіді на нього залежить чи говорить кандидат правду, чи дійсно він брав на себе відповідальність в ході вирішення тієї чи іншої проблеми, а не лише був членом команди, яка знайшла вихід із ситуації.

“Людина, яка насправді розв’язала проблему, точно знає як саме й у який спосіб вона це зробила. Така людина знає всі нюанси та невеличкі деталі, може детально розповісти про боротьбу, з якою довелося зіткнутися, про стратегії, які використовувала в ході розв’язання питання”, — пояснив Маск.

“Кандидат, який говорить правду, може розповісти про розв’язання проблеми на кожному з етапів, і навпаки, ті, хто “прикидаються”, розкажуть, імовірно, про один з етапів, а потім просто “застрягнуть”. Кожен, хто бореться з проблемою, ніколи її не забуде”, — сказав мільярдер.

“Для кандидата важливо пам’ятати, що цілком і повністю ви не зможете відповідати всім поставленим роботодавцем вимогам, а також знатися на всіх без виключення обов’язках, перелічених в посадовій інструкції”, — говорить тренер із проведення інтерв’ю Баррі Дрекслер.

“Якщо роботодавець запитує вас про навички, яких вам бракує, поясніть, що знайомі із ними, наведіть приклади подібних навичок, якими вже володієте, і висловіть готовність вчитися”, — радить Дрекслер.

Якщо інтерв’юер запитує, чи є у вас управлінський досвід (якого насправді немає), хорошою відповіддю буде: «У мене немає управлінського досвіду, але мені дозволили очолити ряд проектів, в процесі виконання яких я делегував завдання іншим колегам і отримав конкретні результати. Якби мені довірили цю роботу, то я переконаний, що зможу ефективно управляти командою і готовий вчитися у тих, хто “вищий” за мене».

Чесний кандидат викликає довіру, а головне – повагу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *