ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: +38 (067) 519-75-77

Анонс наших заходів

ЧЛЕНИ АФІНСЬКОЇ ШКОЛИ ЗАНУРИЛИСЬ У ВЧЕННЯ ТА ТРАДИЦІЇ ОДНІЄЇ З НАЙВПЛИВОВІШИХ ФІЛОСОФСЬКИХ ШКІЛ АНТИЧНОСТІ

Під час жовтневої зустрічі біля каміна бібліотеки Інституту психології і підприємництва члени інтелект-клубу “Афінська школа” та гості ІПП в теплій атмосфері міркували над ідеями стоїцизму.

Зустріч пройшла під кураторством Костянтина Круглова – онтопсихолога, співзасновника Інституту психології і підприємництва. Ведучий вечора запропонував учасникам пошук відповідей на вічні питання з книгою-збіркою філософа-стоїка Епіктета “У чому наше благо”.
Учасники вечора у діалозі з однодумцями аналізували думки філософа-мораліста Епіктета, для якого практика була важливіша теорії.
Епіктету випало долею пройти довгий і непростий шлях життям, ставши істино вільною особистістю, колишній раб залишив по собі не просто відповіді на окремі питання, а й допоміг сформувати фундамент власного світогляду і реалізовувати його ефективно в практичній площині багатьом поколінням нащадків. Серед іншого учасники вечора біля каміна разом із модератором опрацювали прочитані розділи книги й дійшли спільного осмислення таких питань:

🔸
Коли найліпший час змінювати себе на краще;
🔸 Залежність від думок оточення: як її впізнати та як її позбутися;
🔸 Образа — яке для неї реальне підґрунтя та як керувати собою у ситуації образи;
🔸 Чому люди турбуються та відчувають тривогу;
🔸 Що таке справжня свобода.
Філософія стоїцизму дає змогу збудувати власний світогляд, власну філософію, яка буде сильною опорою для руху своїм шляхом. Розуміння і вірні уявлення приходять разом зі збагненням істинної природи світу та справжньої природи людини. Таке розуміння, вважав Епіктет, передбачає постійні тренування в його досягненні: “Мудрою можна назвати людину лише тоді, коли вона не лише розумно міркує, а й справді намагається вчиняти відповідно до того, що вона говорить”.