МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ “ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРІВ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО РОЗВИТКУ”

Делегація Інституту психології і підприємництва взяла участь у міжнародному симпозіумі “Формування лідерів для майбутнього розвитку”.

6 вересня 2019 року в європейській штаб-квартирі ООН у Женеві (Швейцарія) відбувся міжнародний симпозіум «Формування лідерів для майбутнього розвитку».

Захід був організований Фондом «Антоніо Менегетті» (Реканто Маестро, Бразилія). Майже 500 представників з різних країн світу зібралися в цей день у Палаці Націй в Женеві, щоб поділитися власним досвідом і досягненнями в галузі сучасної педагогіки, лідерства, психології та обговорити інноваційні рішення, запропоновані онтопсихологією.

До складу делегації з України приєдналися представники Інституту психології і підприємництва, серед яких засновники закладу – Олена Бабіна та Костянтин Круглов, ректор Інституту Ірина Ігнатьєва, викладачі Вікторія Виноградова, Ірина Хоменко, Михайло Іоффе, Ярослава Шкурко, асистенти Ліна Покотило та Юлія Рицик, а також студенти другого курсу програми Mini MBA «HR-менеджмент» Оксана Крупка, Костянтин Погорелов та Іван Рудяк.

Симпозіум розпочався з  вітального слова представників різних міжнародних організацій, зокрема ЮНЕСКО, та виступів керівників фонду «Антоніо Менегетті» з різних країн.

Основна частина заходу складалася з шести панельних дискусій: «АМФ та міждисциплінарна освіта лідерів», «Використання інструментів онтопсихології в  промисловому виробництві», «Формування бізнес-лідерів в контексті концепції сталого розвитку», «Авангардні пропозиції освіти сьогодення», «Як онтопсихологія може допомогти у вихованні молодого лідера», «Вимір міжнародності у вихованні молодої людини».

Практичний інтерес викликала дискусія зі студентами університету Антоніо Менегетті «Міжнародний контекст у формування молодої людини». Студенти поділилися власними розробками та досвідом використання методологічних інструментів з теорії онтопсихології, та висловили ідеї щодо розвитку особистісної ефективності й лідерства в умовах змін сучасного світу.

Завершувала симпозіум відеолекція Антоніо Менегетті «Формування лідерів майбутнього».

Для науковців та студентів Інституту психології і підприємництва участь у міжнародному конгресі дає можливість отримати досвід презентації власної наукової парадигми в міжнародному науковому суспільстві,  познайомитись із досвідом реалізації гуманістичної концепції в педагогіці різних країн та дізнатись результати апробації методологічних основ онтопсихології в практичну діяльність підприємців, лідерів сучасного менеджменту, тощо.

Враження викладачів про симпозіум

«Міжнародні конференції дають можливість подивитися на актуальні психологічні питання очима вчених з усього світу. У Женеві в стінах ООН підкреслювалася важливість розвитку лідера та які психологічні аспекти впливають на цей процес. Ми змогли почути про здобутки наших колег в освітній сфері та сфері бізнесу. У нас з’явилася можливість обговорити психологічні фактори, які впливають на формування лідерства й реалізувати власні проекти з новими силами та натхненням». Вікторія В.

“Участь у міжнародному симпозіумі справило величезне враження. Відвідування штаб-квартири ООН в Женеві, масштаб заходу: понад 400 делегатів з різних країн світу, інформація про унікальний досвід і досягнення в галузі сучасної психології, інноваційні рішення, які пропонує онтопсихологія. Все це і багато іншого надихнуло на нові досягнення, бажання вдосконалюватися і надалі розвиватися! А найважливіше – все це втілити в реальних проектах і конкретних справах. Цьому сприяли рішення, знайдені завдяки тим питанням і завданням, які підіймали спікери, а також аналіз отриманої інформації в ході обговорення з колегами”. Ярослава Ш.