HR-МЕНЕДЖМЕНТ: НОВИЙ СЕМЕСТР – НОВІ ЗНАННЯ

21 березня поточного року для студентів курсу Mini MBA розпочався другий семестр. Цього разу на них чекали нові дисципліни, знання, викладачі, і, звичайно, відкриття.

Лекція з дисципліни «Загальна психологія» була присвячена гештальт-терапії. Лектор Наталія Давиденко викладала теоретико-методологічні основи гештальт-терапії та історію виникнення напряму, зупинившись на основних поняттях, концепції циклу контакту та опорі. Теоретичну частину було доповнено практичними завданнями та тестами.

Новим предметом у цьому семестрі став «Фізіогномічний, кінетико-проксемічний аналіз», який викладав Михайло Іоффе. Уміння проводити аналіз – це і наука, і мистецтво. В основі цього принципу те, що наш зовнішній вигляд, навіть риси обличчя є відображенням психічної діяльності людини.

«Фізіогномічний, кінетико-проксемічний аналіз – це мова, якою говорить тіло кожного з нас»

(с) професор Антоніо Менегетті «Образ і несвідоме»

Даний інструмент несвідомого допомагає “читати” в людині те, що є насправді, те, що від неї можна очікувати в робочій ситуації та навіть те, чого вона може не знати про саму себе. Лекція була побудована таким чином, що теоретичну частину заняття, разом із лектором, студенти одразу розбирали на практиці.

«Філософія» – ще одна нова дисципліна в цьому семестрі. Викладає її доктор філософських наук, доцент Лариса Тарасюк. Перша лекція дала студентам загальне розуміння філософії як науки. Багато уваги було приділено суті філософії, особливості та її ролі у суспільстві, поняттям сутності та структури світогляду, особливостям філософського знання, ролі філософії у житті суспільства та особистісним й історичним передумовам виникнення науки.

Завершувала модуль дисципліна «Онтопсихологічний підхід в управлінні персоналом», яку читала Олена Бабіна. Викладач розпочала заняття з синемалогії за фільмом «Чужі гроші», що є своєрідним прикладом чоловічого та жіночого лідерства.

Увага синемалогії була зосереджена на індивідуально-психологічних особливостях нашого ставлення до грошей, багатства, самостворення. Кожен із нас може дотримуватися власних ідей, проте колишні цінності вже звернені на прах вільною глобалізацією, яка диктує нові правила. Чи існують інші цінності? Якщо так, то як їх слід сприймати? На ці та безліч інших запитань давали собі відповіді студенти ІПП.

Лекція була присвячена темі «Підбір персоналу: онтопсихологічна методика». Викладач детально зупинилася на восьми принципах підбору персоналу, описаних професором Антоніо Менегетті. Один із основних принципів – наявність лідерського потенціалу.

Студенти Інституту психології і підприємництва продовжують навчатися й після занять на факультативах. Так, у п’ятницю 22 березня студенти пізнавали себе на психотеї, а у суботу відвідали синемалогію, присвячену жіночій та чоловічій психології, яку вперше проводив викладач ІПП Костянтин Круглов.

Наостанок про враження студентів від другого семестру.

«Минулий модуль в ІПП, як завжди, вразив якістю підібраних предметів і рівнем викладачів. Особливо сподобалася філософія, адже раніше мені не доводилося її вивчати, а дорогою додому я навіть склала про неї вірш. Особливо цікавим є післясмак наших модулів, цього разу він надзвичайно загадковий і творчий. Дякую за таку можливість відкривати нове для себе!»

(Лариса К.)

«Дуже чекала на дисципліну «Кінетико-проксемічний, фізіогномічний аналіз». Неймовірно сподобався стиль передачі інформації, динаміка лекції та демонстрація прикладного застосування знань, як для розуміння себе, так і свого оточення»

(Наталія П.)

До зустрічі на наступних модулях!

One Response to “HR-МЕНЕДЖМЕНТ: НОВИЙ СЕМЕСТР – НОВІ ЗНАННЯ”

Квітень 08, 2019 at 1:13 pm, Forex Review said:

У контексті менеджменту знань поняття “знання” вживається в дещо ширшому сенсі, ніж в повсякденній мові. Традиційно під знаннями розуміють те, що знає конкретна людина.