HR-МЕНЕДЖМЕНТ: НОВИНИ ЧЕТВЕРТОГО МОДУЛЯ

У лоні природи, серед натхненних краєвидів Козина щомісяця студенти курсу Mini МВА отримують знання з ряду дисциплін. Четвертий модуль складався із блоків «Правознавство», «Загальна психологія», «Основи онтопсихології» та «Менеджмент персоналу», які поєднували у собі теоретичні знання та практичний досвід.

Слухачі засвоювали теоретичний лекційний матеріал та брали активну участь в інтерактивах і групових іграх.

Навчання розпочалося з вивчення трудового законодавства України та ряду нюансів, які знадобляться HR-менеджерам у роботі. Деталізовано та опираючись на конкретні приклади канд. юридичних наук, адвокат Світлана Васильчук разом зі слухачами розбирала ряд практичних моментів, з якими вони зіштовхнуться у майбутньому: оформлення співробітників, особливості укладання колективного договору, посадові інструкції, комерційна таємниця тощо.

Лекція із «Загальної психології» була присвячена вивченню сократівських діалогів, методам іронії та майєвтики, вмінню ставити запитання таким чином, щоб опонент не просто погоджувався із вашою думкою, проте шляхом логічних висновків та суджень приходив до пошуку істини самостійно.

Лектор Мар’яна Никифорчин докладно зупинялася на двох сократівських методах «5 так» та «5 чому». Студенти практикували метод «5 так» і будували діалог, вірно розставляючи акценти і навчаючись впливати на опонента через влучні питання, формулювання, ідеї.

У чому полягала практика?

Студенти розділилися на керівників та співробітників. Задача керівника полягала у тому, щоб співробітник, який ще не готовий до підвищення, проте прагне його, даючи відповіді на запитання керівника самотужки дійшов висновку – керувати відділом/департаментом йому зарано. Разом із тим, отримати перемогу у змаганні міг і співробітник, за умови переведення бесіди у потрібному йому руслі. Стратегічне мислення, логічна побудова запитань, влучність та швидка реакція – усе це враховувалося під час практики.

Метод «5 чому» допомагає дивитися на проблему глибше та шукати першопричину, а не лише бачити наслідки – «лікувати не хворобу або симптоми, а її причину». Остаточна відповідь на запитання «чому» спонукала до прийняття рішення, яке виводило людину на новий рівень.

Метод «5 чому» навчив студентів аналізувати питання з різних боків та досліджувати першопричини виникнення тієї чи іншої проблеми.

Як підібрати персонал на основі метапрограм?

Для HR-менеджерів – спеціалістів із пошуку та адаптації спеціалістів, така інформація є пріоритетною. Викладач Ярослава Шкурко системно продемонструвала студентам засоби тестування потенційного претендента на ту чи іншу посаду.

Співробітники зазвичай діляться на тих, хто здатен бути самостійним, і тих, хто прагне підказок. У роботі важливо мати ціль, задачі, дії – це призводить до ефективного результату. Тож HR-менеджерам доведеться визначити до якого типу відноситься людина, чим і як вона мотивована, як її зацікавити, щоб разом прямувати до цілі.

До зустрічі на наступних модулях!