Мотиваційний лист – на що звертають увагу закордонні ВНЗ?

При вступі до закордонних університетів приймальна комісія приділяє значну увагу не лише оцінкам та знанням, а мотиваційному листу студента.

Мотиваційний лист – звертання до викладачів, в якому студент повинен пояснити та обґрунтувати майбутні плани стосовно обраної спеціальності, навчального закладу та країни.

У листі важливо продемонструвати серйозність намірів, розповісти про досягнення та участь у проектах, конференціях, дослідженнях, волонтерській та соціальній діяльності. Для приймальної комісії важливо розуміти, що студент зможе не тільки добре навчатися, а й бути активним учасником життя університету.

Плагіат – будьте обережні!

В інтернеті існує безліч прикладів мотиваційних листів, проте пам’ятайте, що це індивідуальна робота, яка повинна розкривати особистість студента. Універсального шаблона або зразка не існує.

Практично всі університети використовують онлайн-системи, які перевіряють текст на оригінальність та унікальність. Якщо студент скористався сторонньою роботою або готовим шаблоном, система автоматично виявляє подібні тексти в інтернеті, і тоді доля абітурієнта опиняється під загрозою.

Так, у Великобританії існує централізована система UCAS для подачі документів. При виявленні плагіату UCAS автоматично розсилає повідомлення по всіх університетах, до яких планував вступити абітурієнт, що тягне за собою унеможливлення вступу протягом року. Порушення академічної політики ставить під загрозу репутацію університетів, тому приймальна комісія надзвичайно пильна до деталей.

Намагайтеся думати англійською

Необхідно пам’ятати, що англійська мова більш чітка та локанічна, ніж російська або українська. При написанні мотиваційних листів деякі студенти формулюють думки та ідеї українською або російською мовами, тим самим позбавляючи лист належного змістового наповнення.

Формулюйте текст англійською мовою максимально чітко. Обґрунтуйте плани, доповніть роботу фактами та прикладами: обов’язково зазначайте назви робіт та проектів з якими працювали.

Перевіряйте факти

Трапляються випадки, коли в основному листі майбутнього студента міститься один перелік робіт, а у есе (або мотиваційному листі) зовсім інший. При редагуванні обов’язково перевіряйте інформацію, оскільки приймальна комісія розглядає всі аплікаційні документи.

Розкажіть про плани на майбутнє

Це одне з найскладніших запитань, особливо для тих студентів, які починають академічний шлях. При вступі деякі абітурієнти не знають ким хочуть стати і як будуть застосовувати отриманні знання на практиці. Для приймальної комісії важливо, щоб студент мав чітке уявлення в якій сфері хоче працювати та наскільки обрана спеціальність допоможе йому у досягненні цілей.

Як організувати роботу при написанні мотиваційного листа?

Процес написання складається з декількох етапів:

• Ознайомтеся з вимогами університету щодо написання мотиваційного листа, розгляньте які питання необхідно розкрити;
  • Спробуйте писати за планом. Логічна структура тексту продемонструє вміння студента чітко викладати думки;
  • На початковому етапі написання тексту не приділяйте багато уваги стилістиці та граматиці, щоб не загубити натхнення. Спочатку слід викласти всі ідеї, а вже згодом редагувати;
  • Мотиваційний лист повинен починатися з привітання та звернення до приймальної комісії, а закінчуватися подякою за розгляд документів;
  • Пам’ятайте, для вступу слід володіти сертифікатом міжнародного зразка, який підтверджує рівень володіння певною мовою.