Особливості вступу та навчання у найвідоміших ВНЗ світу

Гарвардський, Кембриджський та Стенфордський університети – одні із найпрестижніших навчальних закладів світу, що не дивно, адже їхні випускники – лауреати, винахідники та науковці світового рівня. Майбутні абітурієнти з різних куточків світу їдуть з надією потрапити до числа студентів знаних навчальних закладів.

Неймовірні враження від університетів складаються ще на першому етапі. Головні будівлі, бібліотеки, лабораторії та гуртожитки вражають розкішною архітектурою і оздобленням. Велику увагу приділяють безпеці абітурієнтів та студентів: на територіях університетів встановлені «кнопки тривоги».

Відмінна риса цих навчальних закладів – вступні співбесіди, в ході яких майбутнім студентам можуть поставити будь-яке запитання. Це своєрідне випробування на міцність, яке показує, наскільки абітурієнт «впишеться» в динамічне і непросте академічне життя.

Якими б недоречним не здавалися комусь такі запитання, головна мета викладачів – дізнатися про що насправді думає кандидат, надати йому можливість висловити власну точку зору та проаналізувати хід його думок.

Вашій увазі добірка запитань, які в різні роки з’являлися на офіційних сайтах Оксфордського та Кембриджського університетів.

Бажаєте спробувати себе у якості абітурієнта Кембриджу або Гарварду? Тоді відповідайте!

• Якщо у чоловіка є звичка додавати на сніданок до вівсянки мармелад, який не полюбляє його дружина, чи може це стати підставою для розлучення?

Із цим запитанням зустрінуться ті, хто хоче вступити на юридичний факультет Кембриджського університету.

• Чому у лева є грива?

Викладачі факультету біології Оксфордського університету хвилюються не за те, чи достатньо літератури прочитав кандидат, а чи зможе він мислити як вчений. Які аргументи він застосує в ході підтвердження власної теорії?

• Яким чином би ви отруїли людину, щоб про це не дізналася поліція?

Ні, Кембриджські викладачі не шукають серійних убивць або майбутніх детективів. Вони перевіряють теоретичні знання абітурієнтів, які вступають на медичний факультет.

• Чи заслуговують банкіри на високу зарплатню?

Це питання ставлять абітурієнтам факультету економіки та менеджменту. Абітурієнтам слід поміркувати чому працівники банківської сфери отримують більше, ніж талановиті фахівці в інших галузях.

«Головна ціль запитання – змусити кандидата замислилися над тим, із чого складається заробітна плата, а не над тим, справедливо це чи ні», – йдеться в публікації університету.

• Спираючись на результати дослідів, носії валлійської мови гірше запам’ятовують телефонні номери, ніж носії англійської. Чому?

Начебто образливе для валлійців запитання може прозвучати на співбесіді факультету експериментальної психології в Оксфорді. Викладачі сподіваються, що кандидат зрозуміє головну думку, яка полягає в тому, що номери валлійською мовою вимовляються інакше, ніж англійською.

У цих навчальних закладах високий рівень конкуренції. Викладачі змагаються за найкращих студентів та фінансування проектів, в той час як студенти змагаються за місця на індивідуальних курсах та лекціях, яких інколи доводиться чекати по кілька тижнів або й місяців.

Ким є викладачі видатних вищих навчальних закладів?

• Філософ та політолог Френсіс Фукуяма;
  • Політик і дипломат, одна з лідерів Республіканської партії (США) – Кондоліза Райс;
  • Психолог Керол Дуек;
  • Один із найвідоміших світових дослідників штучного інтелекту і співзасновник проекту онлайн-навчання Ендрю Нґ(Andrew Ng);
  • Легендарний біолог Роберт Сапольскі та інші.

У кожному з університетів студенти отримують величезний обсяг навчальних робіт. Значну увагу приділяють самоосвіті: 50-200 сторінок на тиждень складного аналітичного читання з кожного предмету та письмові завдання, вивчення концепцій тощо.

Головна відмінна риса в тому, що кожен – як студенти, так і викладачі, поважають час одне одного і власний, а тому поняття “не піти на пару” не існує. Всі матеріали до предметів та лекцій доступні в будь-який час, бо прикріплені до зручної онлайн-системи.

Гарвардський, Кембриджський та Стенфордський університети створенні для плідного навчання й отримання широкого кола знань, навичок та умінь, а їхня неймовірна і творча атмосфера надихає на світові досягнення.