Покоління Z та Y – прибульці з майбутнього чи новатори нашого часу?

Нова форма існування чи інтелектуальні генії? Хто вони такі, покоління Z та Y – люди з новою свідомістю чи прибульці з іншої планети? Мілленіали або так звані люди Y, покоління людей з відмінною свідомістю та іншим баченням світу. Що відрізняє людей Y, як з ними працювати, знаходити спільну мову, що їх цікавить, а що мотивує?

Навички та переваги

Одна із головних навичок людей Y – вміння утримувати увагу «трьох екранів». В чому суть? Ви паралельно переглядаєте телевізор, гортаєте стрічку в айпаді, шукаєте інформацію у мережі та відповідаєте на повідомлення. Це і є тією загадковою технікою «трьох екранів», відмінність лише у тому, що вам доводилось її опановувати, а у людей Y таке вміння є вродженим.

Варто пам’ятати, що для людей Y у бізнес-житті важливим є простір для відпочинку. І наразі, це є вже звичним явищем: зони для заняття спортом, відпочинку чи релаксу. Навіть дизайн приміщення, у якому вони працюють, є важливим фактором – мілленіали полюбляють атмосферу релаксу і позитиву. Тому керівництво переважної більшості компаній створює атмосферу домашнього комфорту та забезпечує працівників усім необхідним: від найкращого технічного оснащення, до смаколиків та релакс зон.

Мотивація та працелюбність

Мілленіали напрочуд працьовиті та цілеспрямовані, тому у неробстві їх звинуватити не можна. Ці люди будуть завжди невпинно рухатись уперед, створювати щось нове, цікаве, досі не бачене. Тому авторами багатьох стартапів є саме вони. Вони швидко реагують на світові тренди і створюють пропозиції для будь-якої сфери. Проте, вони зовсім не вміють вибудовувати виробничі процеси. Система управління та вибудовування виробничих процесів – їхнє «слабке місце», так само, як розподіл обов’язків та адміністративна ланка. Вони швидше виконавці та реалізатори, аніж вдалі управлінці.

Ігреки-студенти походять на метелика-одноденку: тренінги, вебінари, інтенсиви – це для них найкращий метод навчання. HR-ам на замітку!

Недоліки та переваги

Теорія нового покоління або теорія «глибокого океану» полягає у поєднанні непоєднуваного: створити салон-бар, заправку-хімчистку, офіс-тренінговий центр. Ігреки здатні на генерацію нових, зовсім нестандартних ідей: барахолка для трендових речей, івент із обміну книгами, враженнями, листами. Вони існують у світі власної творчості, у пошуках чогось нового, неочікуваного, і цим роблять світ прекраснішим.

Говорячи про недоліки цього покоління, варто звернути увагу на постійне відчуття самотності. Нажаль, попри тисячі друзів у мережі в найвідповідальніший момент ми залишаємося самотніми – це можна назвати лихоманкою 21 сторіччя. Через постійне відчуття самотності для  мілленіалів є характерними: депресії, неврози, манії та фобії.

Пропонуємо порівняти два покоління Y та Z. Вони живуть в одну епоху, проте як особистості кардинально відмінні. У них різняться погляди на дедлайни та субординацію. Для одних важливо бути індивідуальністю, створювати щось величне та геніальне, а для інших – стабільність і спокій.

Мотивація

Якщо говорити про покоління Y, то для його представників важливо бачити значущість своєї роботи, вони звертають увагу на ідеали до яких прагнуть. Ігреки полюбляють насолоджуватись життям, а гроші для них – можливість реалізовувати власні бажання.

На відміну від них, Зеди – індивідуалісти, вони не прагнуть до ідеалів, на першому місці виступає прагнення самобутності, особистісного росту, а стабільна заробітна плата є ключовим фактором. Якщо підсумувати, то мілленіали – мрійники, а зеди – прагматики.

На останок хочеться додати, що найголовніше – помічати людину, як особистість, самобутню та неповторну, з усіма її недоліками та перевагами, а коди поколінь відводити на другий план.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *