Пошук талантів – секрети Джеффа Безоса

Джефф Безос – засновник Amazon, однієї з найуспішніших компаній нашого часу, а також власник аерокосмічної компанії Blue Origin і видавничого дому The Washington Post. Він володіє талантом оточувати себе розумними людьми, які допомагають втілити його бачення в реальність.

Як йому вдається їх знаходити?

Це питання, яке кілька років тому Джеффу Безосу поставив засновник компанії Basecamp Джейсон Фрід. Його відповідь була прямо протилежною тій, на яку очікувала більшість.

«Розумні люди часто помиляються», – сказав Джефф Безос.

Коли більшість із нас намагається з’ясувати наскільки розумною є та чи інша людина, ставить ряд запитань, найпоширенішими серед яких наступні:

  • Чи володіє людина правильними знаннями про світ?
  • Чи знаходить людина правильні відповіді, коли стикається з проблемами?
  • Чи справджуються її прогнози?

 

Контрінтуїтивна стратегія Безоса полягає не в тому, щоб з’ясувати, як часто людина виявляється правою. Замість цього він шукає людей, які можуть визнати свою неправоту і змінити думку.

Засновник Amazon зауважив: «Найрозумніші люди постійно переглядають своє бачення проблеми, яку, як вони вважали, вже вирішили. Такі люди відкриті для нових точок зору, нової інформації, нових ідей, суперечностей і викликів власному образу мислення».

Готовність до сприйняття нової інформації іде поруч із готовністю визнати, що старий спосіб мислення був помилковим. Іншими словами, щоб стати розумним, слід змінити думку.

Джефф Безос не вважає послідовність думки надто позитивною рисою, і якщо завтра народжується ідея, що суперечить ідеї минулого дня – це ознака гнучкості розуму. Такі люди розуміють, що властивість помилятися не є ознакою браку розуму. Це ознака цікавості, відкритості до нової інформації і, зрештою, інтелекту.

Наступного разу, якщо закортить дізнатися наскільки розумною є людина, не питайте у неї як часто вона помилялася в житті. Краще спитайте як часто вона змінювала думку, коли розуміла, що помиляється.

Деталі за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *