«ПРИВІТ, МІКЕЛАНДЖЕЛО!»: ГРАНДІОЗНИЙ СТАРТ УНІКАЛЬНОГО МИСТЕЦЬКОГО ПРОЄКТУ. ЧАСТИНА І

6 листопада 2020 року Інститут психології і підприємництва щиро вітав юних учасників виняткового творчого проєкту «Привіт, Мікеланджело!», аналогів якому немає в Україні. Цей освітній курс був ініційований ІПП у партнерстві з фестивалем «Архітектура для дітей ARCHIKIDZ» НЦ Малої академії наук України, журналом «Дом и интерьер» і проєктом «Культурний код». Організатори вдало поєднали у концепції івенту архітектуру, мистецтво та психологію. Натхненню юних митців сприяла неперевершена атмосфера мальовничого природного оазису Aletheia на березі Дніпра.

Олена Бабіна, президент Інституту психології і підприємництва: «Інститут психології і підприємництва уособлює гуманістичну спрямованість в освіті. Гуманістична спрямованість означає, що у кожному прояві, у кожній дії, у кожному виборі ми підкреслюємо гідність людини. Конкурс «Привіт, Мікеланджело!», який ми проводимо у партнерстві з фестивалем «Архітектура для дітей ARCHIKIDZ» НЦ Малої академії наук України, журналом «Дом и интерьер» і проєктом «Культурний код», присвячений гуманістичній архітектурі майбутнього. Архітектурі, в якій людина відчуває себе максимально комфортно, і в якій все скеровано на її розвиток, на її креативність, на її зростання. Саме тому ми підтримали цей проєкт. Сама будівля ІПП теж є яскравим прикладом гуманістичної архітектури. Ми прагнемо розвивати напрямок креативного менеджменту в нашому інституті, тобто менеджменту у креативних сферах, центрованому на людині «прометеївській» і на її здатності творити. Тому ми із задоволенням беремо участь у таких творчих заходах».

Майже 40 школярів віком від 10 до 14 років отримали виняткову можливість дізнатись цікаві факти з історії архітектури та проявити свої творчі здібності. Вони взяли участь у майстер-класах з розвитку креативного мислення, отримали необхідні знання від фахівців ІПП про психологічні особливості формування команд, а також виконували завдання з моделювання архітектурних об’єктів із природних матеріалів. Під час лекційної частини «Мистецтво Мікеланджело» учасники дізнались про життя та творчість одного із найяскравіших представників епохи Відродження, дослідили монументальність та емоційність образів цього геніального митця. Розвивати свої творчі навички діти продовжили, створюючи креативну піцу за власними рецептами. Квінтесенцією заходу стала участь у творчій роботі: розділившись на команди, вони захоплено займались архітектурним моделюванням міст майбутнього. Завдяки підтримці досвідчених фахівців, дівчатам і хлопцям вдалось створити оригінальні проєкти, які вразили своєю футуристичністю та безпосередністю навіть відомих архітекторів. І це особливо надихає, адже «Привіт, Мікеланджело!» – підготовчий етап до міжнародного конкурсу архітектурних проєктів «ОСКАР».

Чудові результати командної роботи, калейдоскоп яскравих вражень і неперевершених емоцій учасників, їх батьків і кураторів надихнули організаторів на чергові цікаві ідеї для наступних етапів проєкту «Привіт, Мікеланджело!». Тож із нетерпінням очікуємо на нову зустріч, яка відбудеться у затишних аудиторіях Інституту психології і підприємництва у грудні 2020 року.