ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: +38 (067) 519-75-77

Анонс наших заходів

«ПРИВІТ, МІКЕЛАНДЖЕЛО!»: ГРАНДІОЗНИЙ СТАРТ УНІКАЛЬНОГО МИСТЕЦЬКОГО ПРОЄКТУ. ЧАСТИНА ІІ: ВІДГУКИ ЕКСПЕРТІВ

Старт проєкту «Привіт, Мікеланджело!», який відбувся 6 листопада 2020 року в Інституті психології і підприємництва, став резонансною подією для архітектурної спільноти України. Провідні вітчизняні фахівці висловили свою експертну думку з цього приводу.

Ольга Глініна, завідувач лабораторії архітектурної освіти Малої академії наук України та керівник фестивалю «Архітектура для дітей ARCHIKIDZ»: «ARCHIKIDZ уже 4 роки. Ми займаємося тим, що об’єднуємо архітектурні знання з предметами зі шкільної програми. Завдяки цьому дитині цікавіше вивчати й архітектуру, і той предмет, з яким ми пов’язуємо її в процесі навчання. Чому «Привіт, Мікеланджело!»? Це наш експеримент, в якому ми вперше поєднали архітектуру з психологією та мистецтвом. Це новий для нас момент поєднання, але дуже важливий, тому що архітектор повинен вміти відчувати, розуміти та чути людину, для якої він будує. Крім архітектури, психології та мистецтва в рамках цього проєкту проходить підготовка до міжнародного конкурсу архітектурних проєктів, який називається «ОСКАР». Він відбудеться наступного року. Працюючи тут з дітьми, ми обговорюємо теми, даємо дітям завдання, які вони повинні вирішити для того, щоб підготувати свою роботу для конкурсного змагання».

Анна Довбня, керівник міжнародних проєктів Малої академії наук України та фестивалю «Архітектура для дітей ARCHIKIDZ», керівник проєкту «Культурний код»: «Цей день, цей проєкт дуже вдалий та успішний, тому що кожен з дітей щось для себе вирішив. Хтось зрозумів, що треба працювати в команді, комусь хотілося б і надалі розвиватися в цьому напрямку, хтось вже відчув себе великим проєктантом, хтось відчув себе капітаном команди. Наше завдання, щоб діти отримали різнобічний розвиток, щоб вони були впевнені в собі та своєму житті, щоб у них була мета. Вважаю, цю задачу ми виконали. Одним з успішних елементів у цій програмі є локація. Діти побачили тут початок великого – на території Інституту психології і підприємництва ще йде будівництво. Але, водночас, вже з цього будівельного процесу можна побачити, як створюється унікальність. І вона проявляється тут багато у чому. Дуже вдало обрали саме місце – природу. Це найголовніше та найцінніше. Цікавий і сам комплекс. Він теж має відношення до Мікеланджело, адже проєкт створював італійський архітектор. Що тут важливо: як італієць зумів правильно підібрати та вписати до природного пейзажу України усі споруди, щоб вони дійсно тут гідно виглядали. Дітей дуже вразило, як оформлений інтер’єр. Тому що він дійсно передає атмосферу Італії, ти відчуваєш це одразу. Ми бачимо тут якісь «таємні знаки», до речі, діти постійно запитували, а що вони означають. Тобто, вони залучилися до цього процесу. Дуже добре, що все відбувалося на такій прекрасній локації. Мало хто може подумати, що тут інститут. Це сприймається як музей, як галерея, як щось, що пов’язане з творчістю. І це дуже добре для дітей: вони тут наповнюються інтересом до креативу. Тут є дуже багато позитивних факторів, які цікаві як для дорослих, так і для дітей».

Нагадаємо, проєкт «Привіт, Мікеланджело!» було ініційовано ІПП у партнерстві з фестивалем «Архітектура для дітей ARCHIKIDZ» НЦ Малої академії наук України, журналом «Дом и интерьер» і проєктом «Культурний код». Унікальність цього освітнього курсу полягає у вдалому поєднанні архітектури, мистецтва та психології. Наступна творча сесія запланована на грудень 2020 року. «Привіт, Мікеланджело!» – підготовчий етап до міжнародного конкурсу архітектурних проєктів «ОСКАР», який відбудеться наступного року.