ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: +38 (067) 519-75-77

Анонс наших заходів

«ПРИВІТ, МІКЕЛАНДЖЕЛО!»: ГРАНДІОЗНИЙ СТАРТ УНІКАЛЬНОГО МИСТЕЦЬКОГО ПРОЄКТУ. ЧАСТИНА ІІІ: ВРАЖЕННЯ МИТЦІВ

Талановиті успішні українські митці взяли участь у проєкті «Привіт, Мікеланджело!» у якості кураторів креативних команд юних архітекторів. Чим їх зацікавила ця подія та чому вони присвятили їй свій час?

Катерина Бабушкіна, власник компанії «Архітектурне бюро Бабушкіна», архітектор фестивалю «Архітектура для дітей ARCHIKIDZ»: «Сьогодні діти спочатку дізнались про життя відомого скульптора та архітектора Мікеланджело, а пізніше ми провели паралель, як може історія впливати на сучасну архітектуру. Діти робили композиції сучасного міста з природних матеріалів, які колись використовував великий італійський митець. За моїми спостереженнями, багато сучасних дітей стали формалістами, тому що в садочках і школах їх не вчать мислити креативно, вони мислять дуже формально. Але сьогодні я побачила досить непогані роботи, які можна трактувати як щось футуристичне. Знаєте, коли дитина знаходить, на погляд дорослого, шматок сміття, то для неї це не сміття, вона перетворює свою знахідку або на персонажа, або на якийсь об’єкт вигаданого простору, міста або якоїсь історії. Нехай діти трохи більше мріють і фантазують. Не існує дитячих «каляк-маляк» – вони так сприймають, вони так розуміють. І до цього треба шанобливо ставитися, щоб вони відчували силу свого характеру і того, що вони роблять».

Ольга Петренко, художник, декоратор: «У мене мегапозитивне враження від сьогоднішнього дня. Дітки всі перебували у творчому потоці, у них є чистота свідомості, сила ідеї, міць, їм навіть іноді не треба говорити, вони відчувають, що робити. Те, що вони роблять, повністю відповідає законам гармонії. І настільки доречні якісь речі, вони настільки новаторські, що іноді дивуєшся, наскільки важливо цінувати саму ідею на етапі її зародження. З неї може зрости колосального масштабу проєкт, навіть проєкт міста або нової екосистеми. Розвиток ідей стосується не лише творчості та архітектури, він вже стосується організації життя суспільства. Дитяча творчість – це не просто розвага чи розвиток дітей, по суті, це наш орієнтир, куди рухатися. Особисто я сьогодні ще раз переконалася у тому, що у дітей завжди є чому повчитися. Коли спілкуємося з ними, ми бачимо їх чистоту, простоту, силу думки, які так потрібні дорослим».

Богдан Сиротенко, архітектор, дизайнер: «Це у мене перший досвід такого заходу. Я неодноразово брав участь в архітектурних воркшопах, але з дітьми працював уперше. Враження дуже позитивні. Моя група робила центр міста, який називається Весловськ. Результатом я дуже задоволений, тому що основне завдання, яке я їм поставив, – досить щільна забудова, відкритий центр і зони розваг – вони виконали. Участь у таких проєктах для дітей дуже важлива. По-перше, це творчість, яка розвиває уяву та мислення дитини. Будуть вони архітекторами чи ні, в будь-якому випадку це їм допоможе у житті. По-друге, коли я переїхав до Києва, то потрапив до парку з дитячою залізницею. Там діти працюють і розуміють, як це влаштовано зсередини. Тут так само: ти можеш зрозуміти, з чим тобі доведеться зіткнутися у твоїй роботі та полюбити цю спеціальність ще у дитинстві. Це дуже круто. Дитяча енергетика дійсно заряджає, тому що немає дорослої зашореності, є безпосередність, їм все так просто та легко дається. У всіх нас теж ця легкість колись була. А в такому оточенні знову про це згадую та повертаються ті знайомі відчуття. Тож із задоволенням візьму участь ще раз у таких проєктах. Запрошуйте!».

Нагадаємо, проєкт «Привіт, Мікеланджело!» стартував 6 листопада 2020 року і був ініційований ІПП у партнерстві з фестивалем «Архітектура для дітей ARCHIKIDZ» НЦ Малої академії наук України, журналом «Дом и интерьер» і проєктом «Культурний код». Унікальність цього освітнього курсу полягає у вдалому поєднанні архітектури, мистецтва та психології. Наступна творча сесія запланована на грудень 2020 року. «Привіт, Мікеланджело!» – підготовчий етап до міжнародного конкурсу архітектурних проєктів «ОСКАР», який відбудеться наступного року.