ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: +38 (067) 519-75-77
Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін
Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін є багатопрофільною. Викладачі кафедри працюють зі студентами всіх освітніх програм, допомагають їм виробити навички та уміння при вивченні:
- мовних дисциплін;
- дисциплін, що формують філософсько-наукові основи світогляду (філософія, соціологія, культурологія, релігієзнавство, етика та естетика, мова та термінологія наукових досліджень);
- етносуспільних процесів, соціоісторичної динаміки, довкілля (соціологія, політологія);
- дисциплін фізичного виховання, педагогічний процес яких спрямовано на фізичний розвиток, функціональне удосконалення організму, навчання основних життєвоважливих рухових навичок, вмінь і зв’язаних із ними знань для успішної наступної професійної діяльності;
- дисципліни “Безпека життєдіяльності”, яка подає характеристику існування людини в конкретному місці її знаходження, що є відображенням збалансованості між діями, які загрожують життю людини або її здоров’ю та причинами, що перешкоджають їх наслідкам.
Кафедра забезпечує викладання наступних дисциплін:
- менеджмент
- операційний менеджмент
- стратегічне управління
- управління зайнятістю
- кадрове діловодство
- управління діловими комунікаціями
- управління конфліктами в колективі
- менеджмент міжнародного бізнесу
- європейський досвід управління
- креативний менеджмент
- управління знаннями
- менеджмент іміджу
- управління персоналом
- система управління якістю в HR-менеджменті
- стаффінг
- рекрутинг
- соціально-орієнтовний менеджмент
- НR-інжиніринг
- лідерство в управлінні
- система управління якістю в HR-менеджменті
Основним завданням кафедра вбачає надання студентам необхідного для сучасного спеціаліста обсягу гуманітарних знань, формування гнучкості й системності мислення та комунікативних навичок студента при активному освоєнні національно-культурних традицій, новітніх процесів і тенденцій світового масштабу.
Колектив кафедри постійно працює над удосконаленням форм і методів навчання студентів, регулярно проводяться науково-теоретичні та методичні семінари, обмін досвідом роботи. Викладачі з вченим ступенем залучаються до проведення відкритих занять, керівництва науково-дослідною роботою молодих викладачів та студентів. Усі викладачі займаються розробкою і впровадженням сучасних технологій навчання, вдосконаленням змісту освіти.
Викладачі кафедри ведуть активну науково-дослідну роботу за різними напрямами. Наукові дослідження виконуються в рамках гуманітарних дисциплін: філософії, соціології, філології, педагогіки та природничо-наукових – біології.
Науково-педагогічний колектив кафедри бере участь у роботі міжнародних, міжвишівських і вишівських наукових і науково-практичних конференцій і семінарів.
ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ:
Тарасюк Лариса Сергіївна
Життєве кредо:
«Наукою про зцілення душі є філософія».
(с) Цицерон
Завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України по відділенню філософія.
Досвід і компетенції:
- 17 років викладацької діяльності в університетах України на посадах від асистента до доцента кафедри;
- Досвід керівництва науковою роботою магістрів, аспірантів та докторантів;
- Автор понад 120 наукових праць, з них – 1 монографія, 2 книги, понад 35 статей у фахових виданнях, 2 у наукометричній базі даних «Scopus», а також конференції, наукові семінари та науково-консультативні публікації.
- У 2017 р. стажування і підвищення кваліфікації в НПУ імені М.П. Драгоманова на кафедрі філософської
- З жовтня 2020 по січень 2021 рр. – міжнародне стажування «VUZF Finance, insurance, business, entrepreneurship and innovation». Болгарія.
- Володіння англійською мовою на рівні В2;
- Досвід розробки та впровадження, ліцензування освітніх програм різного освітнього ступеня: «Філософія», «Культурологія» тощо;
- Розробка науково-методичного забезпечення курсів та їх викладання: «Філософія», «Культурологія», «Етика та Естетика», «Логіка», «Філософська антропологія», «Культурна антропологія», «Аналітична філософія», «Риторика», «Соціальна філософія», «Філософія освіти» тощо.
Освіта
У 2017 р. захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук на тему «Цілісність та андрогінність у буттєвих констеляціях людини».
У 2014 р. рішенням Атестаційної колегії надане вчене звання доцента кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.
У 2011 р. захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук на тему «Креативність як феномен людського буття в культурі».
У 2006 р. закінчила Криворізький державний педагогічний університет, спеціальність «Педагогіка те методика середньої освіти. Трудове навчання».
У 1997 р. закінчила Криворізький технічний університет, спеціальність «Промислове та цивільне будівництво».
Сфери наукових інтересів:
- Самореалізація, саморозвиток особистості;
- Творчість та креативність, актуалізація особистості;
- Еволюція свідомості людини;
- Цілісність особистості, саморозгортання як цілісність особистості;
- Становлення життєвого світу людини, її живого творчого простору.
Виноградова Вікторія Євгенівна
Життєве кредо:
«Розсуньте межі! Я завжди роблю те, чого не вмію, для того, щоб цього навчитись».
(с) Пабло Пікассо
Доктор психологічних наук, доцент.
Досвід і компетенції:
- 18 років викладацької діяльності в університетах України на посадах від доцента до завідувача кафедри;
- 12 років управлінської діяльності у ЗВО (завідувач кафедри);
- 15 років розробки та проведення тренінгів («Управління конфліктами», «Клієнтоорієнтований сервіс», «Спілкування зі складними клієнтами», «Управління стресами», «Сервіс з посмішкою», «Розвиток креативності», «Профілактика професійного вигорання», «Маніпуляції та техніки протидії», «Командоутворення», «Ефективні комунікації», «Розвиток емоційного інтелекту»);
- 15 років проведення корпоративних тренінгів для співробітників різних компаній (аеропорту “Бориспіль”, РНР, Omnicore, для державних службовців І – ІІ категорії в Школі вищого корпусу державної служби (Canadian Bureau for International Education)); бюро юридичної допомоги для населення; для патрульної поліції Києва, Київської міської державної адміністрації тощо;
- 7 років оцінки персоналу (assessment centre);
- 4 роки підбору персоналу за допомогою сучасних психодіагностичних методик (сертифікат ОS Ukraine «Використання ММРІ-2 в процесі відбору до поліцейської патрульної служби», «Тест тематичної аперцепції», сертифікований експерт по роботі з ТАТ; «Основи використання тесту BFQ-2», сертифікований експерт по роботі з опитувальником «Велика п’ятірка»); відбір кандидатів до патрульної поліції України (проведення співбесід, тестування ММРІ-2); відбір суддів до Верховного, Інтелектуального, Антикорупційного суду, переатестація суддів України (проведення співбесід, тестування);
- Автор понад 60 наукових праць, монографій та навчальних посібників, у тому числі: навчальних посібників – 6, монографій – 3, статей – 60, у наукових фахових виданнях – 30, у наукометричній базі даних “COPERNICUS” 2, в інших міжнародних базах даних;
- Проведення психологічних консультацій;
- Досвід розробки, впровадження та ліцензування освітніх програм різного освітнього ступеня: «Психологія», «Соціальна робота»;
- Розробка науково-методичного забезпечення курсів та їх викладання: «Загальна психологія», «Конфліктологія», «Розвиток творчих здібностей», «Психологія управління», «Соціальна психологія», «Психологія сім’ї», «Методика викладання у вищій школі», «Психологія ділового спілкування».
- Досвід публічних виступів, в тому числі на теле- та радіопередачах в прямому ефірі.
Освіта
У 2021 р. отримала науковий ступінь доктоора психологічних наук зі спеціальності 19.00.01 – загальна психологія, історія психології, захистивши дисертаційну роботу на тему: «Психологічна ґенеза творчих здібностей видатних діячів науки».
У 2017 р. закінчила Національний авіаційний університет, спеціальність «Психологія».
У 2007 р. отримала вчене звання доцент кафедри психології та педагогіки.
У 2002 р. отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, захистивши дисертаційну роботу на тему: «Виховання безпритульних дітей в Україні в 20-х роках ХХ ст.».
У 1995 р. закінчила Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, спеціальність «Педагогіка та методика викладання, психолог».
Сфери наукових інтересів:
- Психологія управління;
- Соціальна психологія;
- Психологія творчості.
Гармаш Лариса Наумівна
Життєве кредо:
«Людина – це не те, що вона говорить, і не те, якою здається, а сама атмосфера, що створюється в її присутності. Бо ніхто не в змозі створити атмосферу, що не належить його сутності».
(Суфійська мудрість)
Досвід і компетенції:
- Стаж викладацької роботи у закладах вищої освіти на посадах від асистента до завідувача кафедри – 30 років.
- Віце-президент АФМ (Асоціація Філософського Мистецтва).
- Захистила кандидатську дисертацію, присвячену ролі міфа в історії людства. Видала серію статей про міфи ( в т.ч. в новій 4-х-томній Українській Філософській Енциклопедії), переклади з англійської та дві книги з цієї теми (в т.ч. «Міфоаналіз: вступ до критики «темного розуму»).
- Створила спецкурси, присвячені міфам різних культур та епох, а також міфу в житті сучасної людини.
- Докторант сектору філософської антропології Інституту Філософії НАН ім. Г. Сковороди. Докторська присвячена феномену шляхетності в людському бутті.
- Протягом 8 років працювала завідувачем відділу культури та випускаючим редактором аналітичних щотижневиків «Самостійна Україна», «Подробности», «Контраст».
- Досвід психоаналітичного консультування понад 23 роки.
- Виступає експертом з історії розвитку психоаналізу.
- Автор багатьох перекладів та книг, серед яких підручник «Історія філософії: проблема людини», рекомендований МОН, що витримав 6 перевиданнь, «Антропологические парадигмы и мифологемы европейской философии»; «Світоглядно-антропологічні метаморфози людського буття в сучасній філософії»; «Міфоаналіз: вступ до «критики темного розуму» та інших, а також статей для словника «Філософська антропологія» (вид-во КНТ, 2017); Інтелектуальна біографія Лу Саломе «Лу Саломе сама о себе в трактовке Ларисы Гармаш», що потрапила у шорт-лист літературної премії -2012 у номінації «Другая литература».
- Перекладала праці Фрейда, Юнга, Лу Саломе, Вейнінгера, Дерріда та ін.
- Виступає в якості запрошеного експерта на ТБ в програмах «Свобода думки», «Мистецтво життя», «Час сови». Читає цикли лекцій з філософії, антропології та психоаналізу на багатьох відкритих майданчиках: «Філософія під Куполом»,Plato’s Cave, Art of mind, Freudhaus та ін.
Освіта:
Закінчила філософський факультет КДУ ім. Т.Г. Шевченко, диплом з відзнакою (1990 рік).
Сфери наукових інтересів:
- Онтологія
- Філософія міфології
- Психоаналіз
- Філософська антропологія
- Антропосоціогенез
- Антропологічні доктрини та проблеми прогнозування
Іванова Тетяна Вікторівна
Життєво кредо:
«Ті, хто осяває життя інших, не залишаться самі без світла».
(с) Дж. Метью Баррі
Доктор педагогічних наук, професор
Досвід і компетенції:
- 30 років викладацької діяльності в університетах та вищих навчальних закладах України, 25 років обіймала посаду головного наукового співробітника Академії педагогічних наук України.
- Член спеціалізованої вченої ради Тернопільського педагогічного університету Д 58.053.03 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, м. Тернопіль.
- Керуючий партнер та медіа-експерт/медіатренер Академії Української Преси. Медіа-тренер проекту з медіаграмотності «Вивчай та розрізняй» за підтримки Державного департаменту США та Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії у співпраці з Міністерством освіти і науки України.
- Тренер Академії Української Преси та DW (Німеччина) у проекті «Тренінги для тренерів з медіграмотності».
- Бізнес-тренер та коуч тренінгової компанії «Бізнес-центр ”Національний”».
Закордонний досвід консультування та проведення тренінгових програм: Ірландія, Німеччина, Австрія, Росія, Молдова, Казахстан, Таджикистан, Киргизія. - Консультування персон, які увійшли у ТОП-100 найвпливовіших людей в Україні (за версією «Forbes»).
- Досвід у сфері політичного PR та консалтингу.
- Автор понад 200 наукових праць у тому числі монографій, підручників та навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України. Підручників – 4, навчальних посібників – 6, монографій – 5, методичних рекомендацій — 4, статей – 115, у наукових фахових виданнях – 54, у наукометричній базі даних «SCOPUS» – 1.
- Стажування і підвищення кваліфікації у рамках міжнародного проекту Європейського союзу Еразмус + DESTIN.
- Розробка науково-методичного забезпечення курсів та їх викладання: «Теорія та практика PR-діяльності», «Медіаосвіта та медіаграмотність», «Політичний PR та передвиборчі технології», «Стратегічне лідерство», «Мотивація персоналом та управління організацією», «Комунікативний менеджмент», «Ораторське мистецтво».
Освіта:
У 1985 році закінчила історико-педагогічний факультет Ворошиловградського педагогічного інституту за спеціальністю «Вчитель історії та суспільствознавства та методист з виховної роботи».
У 1991 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Педагогічна культура майбутнього вчителя», м. Волгоград (Росія).
У 2002 році захистила докторську дисертацію на тему «Педагогічні основи культурологічної підготовки майбутнього фахівця», м. Волгоград (Росія).
Сфери наукових інтересів:
- Освіта дорослих, методика та практика проведення тренінгів
- PR та соціальні комунікації
- Стратегічне лідерство та управління
- Психологія комунікацій та ділові переговори
- Іміджелогія
- Медіаосвіта та медіаграмотність
Циценко Ганна Богданівна
Життєве кредо:
«Не думайте про ціну. Подумайте про цінності»
Викладач кафедри, к.філос.н., консультант з питаннь філософії бренду.
Досвід і компетенції:
- Стаж викладацької роботи у закладах вищої освіти на посадах від асистента до старшого викладача – 14 років.
- Захистила кандидатську дисертацію, присвячену темі усамітнення (Християнське анахоретство як філософсько антропологічна проблема)
- Співзасновниця громадської організації “РІЗ”.
- Членкиня спеціалізованої вченої ради К 26.053.13 Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова зі спеціальності 09.00.04 –філософська антропологія, філософія культури (2014 -2015 р.р.).
- Співавторка книг “Філософія. Природа, проблематика, класичні розділи: Навч. посібник” та “Філософія. Природа, проблематика, традиційні розділи. Хрестоматія” (Гриф Міністерства освіти і науки України).
- Авторка наукових статей про філософське переосмислення самотності та питань гендеру у сучасному українському суспільстві.
- Авторка аналітичної роботи “Медіатизація політики”, публічно представлена на Міжнародній науковій конференції “Роль грошей у політиці та на виборах в Україні” (Харків, 2019).
- Виступала в якості запрошеного експерта на телеканалі “Київ” в програмі «Місто добра».
- Пройшла Стажування і підвищення кваліфікації у рамках міжнародних проектів Еразмус (Вірменія,2018) та Європейського союзу (Польща, 2019).
- Консультантка з питань PR, філософії бренду, корпоративних цінностей, авторка циклу тренінгів з аксіології.
Освіта
У 2015-2016 р.р – вільна слухачка Università degli Studi di Pavia.
У 2011 році захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидат наук за спеціальністю 09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури.
У 2008 р. закінчила факультет менеджменту НПУ імені Михайла Драгоманова.
У 2007 р. Закінчила з відзнакою Інститут філософської освіти і науки НПУ імені Михайла Драгоманова.
Сфери наукових інтересів:
- аксіологія;
- філософія бренду;
- філософська антропологія;
- філософія культури;
Журба (Махно) Наталія Іванівна
Життєве кредо
«В житті, як в супермаркеті: стоїш – двері зачинені, пішов – двері відчинились»
Викладач кафедри, практикуючий тренер з ораторської майстерності та постановки голосу.
Досвід і компетенції:
- 17-річний досвід роботи з учнями 25 країн світу з ораторської майстерності та постановки голосу;
- Засновник компанії «МегаОратор» (megaorator.com.ua);
- Автор ютуб-каналу https://www.youtube.com/user/MegaOratorVideo (25 тис підписників та 3 млн переглядів);
- Теле- та радіоведуча з 10-річним досвідом (телеканали «24», «Київ», радіо «Люкс», «Шарманка», «Авторадіо» та ін), викладач телешколи;
- Консультант топ-політиків, міністрів і мільйонерів.
Освіта
У 2015 р. закінчила Федеральний державний бюджетний навчальний заклад вищої освіти «Санкт-Петербурзький державний університет», факультет онтопсихології, отримала вищу психологічну освіти.
У 2001 р. закінчила Черкаський державний університет імені Богдана Хмельницького, факультет біології, отримала вищу педагогічну освіту.
Сфери наукових інтересів:
- дослідження про вплив голосу;
- ораторська майстерність.
Пасик-Косарєва Наталія Олександрівна
Життєве кредо:
«Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That’s why we call it ‘The Present’»
Викладач кафедри
Досвід і компетенції:
Член Міжнародної асоціації викладачів англійської мови як іноземної в Україні;
- популяризація англійської мови серед студентів та викладачів;
- 7 років науково-педагогічної діяльності в закладах вищої освіти України;
- 1 рік адміністративної діяльності у ЗВО;
- Автор близько 20 наукових праць;
- Досвід розробки освітніх програм та науково-методичного забезпечення дисциплін.
Освіта
- Диплом бакалавра. Київський університет імені Бориса Грінченка, 2013р. Напрям підготовки «Філологія» (українська мова і література. Кваліфікація бакалавра філології, вчителя української мови і літератури, англійської мови.
КВ №45502585 від 25.06.2013р. - Диплом магістра. Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. Повна вища освіта за спеціальністю «Українська мова і література». Кваліфікація викладача української мови і літератури; вчителя зарубіжної літератури та англійської мови.
КВ №47470173 від 25.06.2014р.
Сфери наукових інтересів:
- сучасні методики впровадження іноземної мови та технології її викладання
Нікітан Наталія Олександрівна
Життєве кредо
«Людина віддзеркалюється у своїх вчинках»
Викладач кафедри, кандидат економічних наук
Досвід і компетенції:
- 5 років роботи за профілем в центральному органі виконавчої влади України, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів;
- 7 років введення бухгалтерської діяльності приватних підприємств;
- 7 років науково-педагогічної діяльності в закладах вищої освіти України;
- Викладання дисциплін англійською мовою.
Освіта
У 2020 р. закінчила семестрове навчання у віртуальному класі Університету Небраска-Лінкольн США.
У 2018 р. здобула науковий ступінь кандидата економічних наук захистивши дисертаційне дослідження на тему «Контроль за виконанням видаткової частини з бюджету органами Державної казначейської служби України».
У 2015 р. закінчила Вільну школу економіки в Україні.
У 2013 р. завершила аспірантуру на кафедрі аудиту Державного вищого навчального закладу «Національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана», без відриву від виробництва.
У 2007 р. закінчила Державний вищий навчальний заклад «Національний аграрний університет», отримала освітній ступінь магістр за спеціальністю «Облік і аудит».
Сфера наукових інтересів:
- контроль за видатками з бюджету;
- казначейський контроль;
- бюджетний облік;
- тіньова економіка.