ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: +38 (067) 519-75-77

Новини студентської ради

03.08.2020

ЯК ПРОЙШОВ ОСВІТНІЙ МАРАФОН IPP SUMMER SESSION

Викладачі Інституту психології і підприємництва з 30 липня по 2 серпня провели щорічний форум IPP SUMMER SESSION. Слухачами чотирьохмодульного освітнього марафону стали власники бізнесу, директори компаній, фахівці із підбору персоналу та українські політики.

Перший день марафону, присвячений темі пошуку та адаптації персоналу в нових умовах: онлайн-співбесідам та онлайн онбордингу. Викладач ІПП, к. псих. н., HR-експерт Ярослава Шкурко запропонувала слухачам форуму готові кейси та практичні рішення для пошуку і адаптації персоналу у період пандемії.


Разом із тренером учасники дізналися про аналіз та інтерпретацію відповідей кандидата, адаптацію та ефективний старт співробітників в умовах віддаленої роботи та багато іншого.

Досвідчені рекрутери знають, що до інтерв’ю можна скрупульозно підготуватись, у мережі існує безліч рекомендацій для кандидатів на посади. Проте, деякі данні про претендента, які людина, зазвичай, не готує навмисно та заздалегідь, можуть допомогти в формуванні портрета особистості. Саме про такі нестандартні підходи у рекрутингу у другий день освітнього модуля слухачі марафону дізналися від викладача ІПП, к.е.н., тренера-практика Ірини Хоменко.

Лектор розповіла аудиторії про особливості психології соціальних мереж, відзначивши, що дізнатись про персональні характеристики особистості кандидата через особисту сторінку у соцмережах можна сформувати портрет претендента через його soft skills. Адже саме м’які навички працівника відповідають за успішну участь у робочому процесі та його продуктивність. Відтак лише один аватар може розповісти про звички та інтереси власника акаунта. Також впродовж модуля учасники розглянули питання самопрезентації у профілі, дізнались про методи аналізу соціальних мереж та месенджерів та виявлення небезпеки по уподобаннях і коментарям.

Третій день тренінгу пройшов під кураторством доктора пед. наук, професора Тетяни Іванової. Викладач ІПП провела слухачам марафону курс медіаграмотності, завдяки якому аудиторія дізналася про секрети функціонування українських медіа, про способи протидії технологіям і тактикам маніпулювання свідомістю.

Професор допомогла учасникам марафону опанувати знаннями та навичками захисту від кібератак у мережі та навчила розпізнавати фейк та правду у ЗМІ, адже в ситуації тотальної післяправди виграє той, хто може розпізнати – де пропаганда, а де факти.


В 4 день тренінгу учасники марафону дізналися від Олени Бабіної – підприємця, онтопсихолога, президента Інституту психології і підприємництва про те, як ефективно управляти в умовах невизначеності та безперервних змін.


Викладач ІПП поділилася із аудиторією освітнього марафону IPP SUMMER SESSION методиками прийняття стратегічних рішень та визначення шляхів розвитку компанії. У своєму курсі Олена Вікторівна Бабіна також розкрила сім принципів лідерства для менеджерів та керівників на прикладі життя та творчості легендарного Енцо Ферарі – італійського конструктора та підприємця.

28.07.2020

ЯК ВИЗНАЧИТИ ІСТИННІ ЦІННОСТІ ЖИТТЯ

Про те, як усвідомити свої справжні потреби — у своїй авторській лекції на тему пошуку цінностей життя міркувала викладач Інституту психології і підприємництва доктор філософських наук, доцент Лариса Сергіївна Тарасюк. Більшість з нас не усвідомлює, що ми можемо свідомо обирати свої цінності, а тому ми їх і не обираємо — зате вони обирають нас.

Щоб знайти так звану «фокусну» точку зору, яка дасть правильне враження і про деталі, і про ціле, викладач ІПП запропонувала слухачам лекції розглянути теорію цінностей людини, крізь призму аксіології — філософського вчення про природу цінностей.

Доктор філософських наук відзначила, що аксіологія як самостійна область дослідження виникає тоді, коли поняття буття розщеплюється на два елементи: реальність і цінність як об’єкт різноманітних людських бажань, прагнень.

Цінності, згідно з аксіологією, — певна нормативна категорія, яка охоплює все те, що може бути метою, ідеалом, предметом потягу, прагнення, інтересу.
Основними поняттями та категоріями цієї теорії виступають благо, гідність, значення, оцінка, користь, перемога, сенс життя, щастя, повага і т.д.

Лариса Тарасюк підкреслила, що стійка сукупність ціннісних орієнтацій людини обумовлює такі якості особистості, як цілісність, надійність, вірність певним принципам та ідеалам, здатність до вольових зусиль в ім’я цих цінностей та ідеалів, активність життєвої позиції, наполегливість у досягненні мети. Водночас суперечливість в ціннісних орієнтаціях породжує непослідовність в поведінці, нерозвиненість, інфантилізм, панування зовнішніх стимулів у внутрішній структурі особистості, впливу об’єкта прагнення на потребу.

Цінності за планами буття
Цінності обумовлюються сенсом життя, розумом і вірогідністю, зазначила Лариса Тарасюк. Завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ІПП відзначила необхідно чітко визначитися кожному індивіду, яке відношення він хоче втілювати, а потім свідомо, цілеспрямовано і систематично робити все необхідне, щоб розвинути і закріпити це відношення, у власній системі цінностей. Лектор також розповіла слухачам про види цінностей за планами буття, виділивши серед них такі:

План причини — свобода, любов, творчість, якась першопричина всього, що відбувається.

План інтуїції — точна ясна свідомість, цілісне знання, потрапляння в точку.

План ейдосу — ідеї, проєкт (Платон і його вчення про ейдос).

План серця — це духовний центр, який з’єднує мікросвіт і макросвіт людини, це якості, співпереживання, співчуття, милосердя, душевного тепла і т.д.

План ментальний — думки, наш напрацьований інтелект.

План чуттєвий, астральний — психоемоційний план, почуття людини.

План фізичний — матеріальні цінності: їжа, одяг, житло, матеріальне забезпечення.

Ціннісне мислення породжує дорогоцінні думки, ідеї, проєкти
Доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін також зазначила, що ціннісне мислення формує цілісний світогляд, який має самостійність, самокритичність, самопізнання, творчість, глибоке прагнення до системності. Водночас саме це дає можливість набути впевненості, стійкості в житті, а цілісний світогляд є постійний процес вдосконалення особистості, постійна робота духу, що долає власну обмеженість.

Продукт ціннісного мислення — це творчість, а також втілення його ідей у світі об’єктивації. Розвиток особистості не допускає пропуску ступенів. Кожен попередній щабель несе дорогоцінний досвід, який він передає в наступний і так нескінченно. Тому ступені нашого розвитку не можна пропускати. Ми всі йдемо по сходах життя і необхідно пройти послідовно всі її щаблі, тобто життєві етапи. Перестрибуючи, зупиняючись, поспішаючи ми можемо порушити гармонію нашої еволюції.

Лариса Тарасюк запевнила, що кожна людина повинна запитати себе прямо, недвозначно і чесно: «Які мої цінності? І чи проявлені вони в мені? А якщо ні, то чому?». Варто усвідомити своє ставлення до світу, як воно почне змінюватися.
Поверхневі зміни відбуваються швидко, глибші — повільніше. Тому необхідно вибудовувати власну ієрархію цінностей, відповідно до вищих духовних, моральних цінностей.

02.07.2020

Викладачі ІПП взяли участь у всеукраїнському онлайн-HR-марафоні

Викладачі Інституту психології і підприємництва взяли участь в «Онлайн-HR-марафоні №5», який провів бізнес-медіа холдинг Еkonomika+. Для проведення марафону, спеціалісти медіабюро зібрали лідерів ринку з підбору персоналу, щоб підтримати український бізнес під час кризи та допомогти HR-спеціалістам, які хочуть швидко та безболісно адаптувати команду до нового режиму роботи.

Під час спілкування з аудиторією онлайн-марафону президент Інституту психології і підприємництва Олена Бабіна зазначила, що сьогодні власникам бізнесу важливо розвивати вміння швидко адаптуватись до кризових реалій. Крім того, Олена Бабіна порекомендувала слухачам використовувати у своїй роботі деякі особливості кризи.

«У сьогоднішніх реаліях життя співбесіди переважно проходять у відеоформаті. Щоб HR-фахівцю, СЕО або власнику компанії зробити правильний вибір на користь того чи іншого кандидата, потрібно використовувати переваги, які має оцінка компетенції фахівця через відеоінтерв’ю. Його можна відправити клієнту або керівнику, а він зможе подивитися відеозапис в будь-який зручний для нього час», – відзначила президент ІПП Олена Бабіна.

В ході заходу фахівці в області підбору персоналу надали аудиторії антикризові інструменти та ефективну стратегію подальшого розвитку. У своєму виступі перед онлайн-аудиторією викладач Інституту психології і підприємництва, кандидат психологічних наук Ярослава Шкурко зазначила, що під час проведення інтерв’ю з кандидатом важливо звернути увагу на особливості психолінгвістики.

«Якщо кандидат використовує досконалі форми дієслів, наприклад, — «виконати», «досягти», тоді такий кандидат налаштований на результат, а не на поточний процес. Маючи таку інформацію, HR-фахівець зробить правильні висновки», – сказала Ярослава Шкурко.

Водночас аби зрозуміти психологічні особливості кандидата, викладач Інституту психології і підприємництва Михайло Іоффе, порекомендував аудиторії використовувати знання кінетики і проксеміки.

«Якщо людина не прикриває вісцеральну зону — це значить, що вона максимально відкрита. Якщо людина жестикулює, використовуючи відкриті долоні — вона говорить правду. Якщо ж кандидат погладжує пальцями однієї руки пальці другої руки, то він перебуває у стресовому стані і намагається себе заспокоїти», – сказав фахівець з невербальних комунікацій Михайло Іоффе.

З огляду на реалії сучасності, варто також звернути увагу на те, який фон підібрав кандидат для відеоінтерв’ю. Щоб більше зрозуміти про людину при першій зустрічі, викладач Інституту психології і підприємництва Ірина Хоменко порекомендувала аудиторії марафону проаналізувати зовнішній вигляд кандидата. Стиліст зазначила, що, наприклад, вибір аксесуарів — характеризує і характер людини, і життєві пріоритети кандидата.

«Психологія кольору допоможе розібратися, що людина хоче вам продемонструвати. Якщо у кандидата білий комірець, це означає, що він – людина правил і звик дотримуватися встановлених рамок. Водночас велика кількість аксесуарів, говорить про багатогранність особистості, багатство внутрішнього світу», – розповіла викладач ІПП Ірина Хоменко.

 

01.07.2020

ЖІНКА У БІЗНЕСІ ОЧИМА ЧОЛОВІКІВ

Про те, як жінці краще розуміти та створювати саму себе, виховувати себе як лідера, розвивати в собі здібність та вміння перемагати – дізналися слухачки унікального навчального курсу “Жінка у бізнесі очима чоловіка”, який провів викладач Інституту психології і підприємництва Костянтин Круглов.

Членкині Громадської організації “Ділові Українські Жінки” – успішні українки зі всієї держави, змогли дізнатися як стати більш свідомими у прийнятті своєї природності та вигідно використати її у своїй діяльності.

В ході лекції Костянтин Круглов поділився суто чоловічими секретами сприйняття сильною статтю жінок у бізнес-середовищі. Серед головних аспектів, які потрібно розвивати у собі підприємцю прекрасної статі, аби розвивати у собі характер лідера, викладач ІПП виділив такі:

 Націлюватись на конкретний результат.

 Розширювати «погляд» у майбутнє, не загострювати увагу на теперішньому та минулому.

 Розвивати суто чоловіче сприйняття «суті» справи, а не лише її «форму».

 Потрапивши на вершину, використовувати інструментарій отриманої влади для реалізації свого внутрішнього потенціалу.

У ході лекції Костянтин Круглов також зауважив, що за своєю природою жінки набагато витриваліші, сильніші за чоловіків, а задатки лідерського потенціалу жінки за всю історію людства і сьогодні не реалізовані повною мірою. Лектор зазначив, що у наш час жінка має більші можливості, ніж коли-небудь у минулому, для того, щоб реалізуватися.

30.06.2020

СТУДЕНТИ ІПП ЗАКРИЛИ ЛІТНЮ СЕСІЮ 2019-2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Студенти Інституту психології та підприємництва успішно склали останні іспити літньої сесії. Впоралися із складанням екзаменів студенти програми MINI MBA за напрямками “Психологія бізнесу” та “Комунікативний менеджмент”.

“Це наша перша сесія, яка показала, що результати і зміни приходять лише тоді, коли ми діємо, коли ми застосовуємо нові знання в дії. Найбільше мені сподобався залік із мистецтва презентації – cтільки щирості, посмішок, радості, енергії ми отримали один від одного і від нашого викладача Анастасії! Уже чекаємо на наступний модуль. Надіємось, що він пройде офлайн”, – сказала першокурсниця програми MINI MBA за направленням “Комунікативний менеджмент” Олена Ш.

Окрім того, перший набір студентів, які вступили до ІПП та навчалися за програмою MINI MBA, пройшли останній, 5 модуль II семестру поточного навчального року. Президент Інституту психології і підприємництва Олена Бабіна зазначила, що перші студенти, що вступили в ІПП у 2018 році на програму MINI MBA за напрямком “HR-менеджмент”, завершили перший етап атестації своєї останньої сесії.

“Як і все людство, ми опинилися в нових реаліях життя, але і наші студенти, і викладацький склад впоралися з новими викликами на відмінно! А студенти зуміли показати високий рівень підготовки, мобільність і здатність досягати високих результатів, незважаючи ні на що. Вітаю студентів із успішним закриттям сесії і бажаю удачі на майбутньому захисті дипломів”, – сказала Президент ІПП Олена Бабіна.

В кінці липня на випускників чекає захист дипломної роботи. Усі теоретичні та практичні знання, отримані на лекціях ІПП, студенти продемонструють у своїй випускній кваліфікаційній роботі.