ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: +38 (067) 519-75-77
Анонс наших заходів
Три навчальні програми, які допоможуть вийти з карантину
Співзасновник Інституту психології і підприємництва Костянтин Круглов розповів редакції бізнес-порталу Delo.ua про три головні тенденції в сфері освіти і про те, як вийти з карантину, піднявши планку над самим собою Читайте колонку за посиланням.
Навчання – невіддільна частина успішного майбутнього, і в цьому вже ні у кого не виникає сумнівів. Але як обрати потрібний вектор навчання, і на яких китах стоїть сьогодні світ освіти і саморозвитку?
Економічний спад у світі й в Україні, зокрема, викликаний наслідками COVID-19, змінив не тільки ринок праці, але в корені змінив безліч звичних речей, серед яких психологія оновленого людського світогляду займає чи не перше місце.
Lockdown посилив тенденцію розвитку форм дистанційного навчання. За період пандемії сфера освітніх проєктів захлинулася в розмаїтті навчальних програм, дистанційних курсів та тренінгів. Дослідження наукової спільноти Інституту психології і підприємництва виявили три головні тенденції у сфері освіти, які здатні в майбутньому забезпечувати випереджальну підготовку науково-освітньої, управлінської та культурної еліти України.
Отже, відправною точкою нового витка післякризовий професійного розвитку українців стануть:
Міждисциплінарність як розвиток креативності розуму
Одним з важливих аспектів є міждисциплінарність – стирання штучних кордонів між дисциплінами, науками. Це та тенденція, яка визначає майбутнє освіти, тому що на стику декількох дисциплін ми знаходимо нові рішення, розвиваючи креативність розуму. Міждисциплінарність – це той інтелектуальний ліфт, який доставляє нас в точку прориву до нових горизонтів знань.
Психологія як осягнення усвідомленості
В основі будь-якого людського рішення лежить його психіка, душа. І це не можна не розуміти або не враховувати. Тому ті люди, які хочуть розуміти, що відбувається в соціумі, країні, розуміти себе, досягати результатів – вони повинні розуміти психологію. В першу чергу, для того, щоб бути щасливими, а також ефективними, результативними, і адекватними громадянами своєї країни.
Гнучкість в сприйнятті змін
Не зашкарубніть, не фіксованість – одні з найважливіших якостей людини, особливо в сучасному світі. Швидко змінюється інформація, умови навколишнього світу, дуже серйозний інформаційне посилання – я б навіть сказав, інформаційний тиск – вимагають від людини гнучкості, визначеної дистанції від інформації. Це необхідно для того, щоб приймати рішення і не зациклюватися на застарілих установках.
Ці тенденції лежать в основі навчальних програм, які допоможуть українцям вийти з карантину, піднявши планку над самими собою. Вийти на наступний рівень мотивації, власних амбіцій, де на верхівці стоїть самореалізація.
Одне з головних прагнень – розкрити в собі важливі сторони, творчі прояви, реалізувати те, заради чого ти народився. Цей наріжний світоглядний елемент дозволяє людині знайти себе, свій проєкт, реалізувати себе в тому, в чому вона сильна.
Для кожної людини – це непростий шлях, але єдиний вірний, який робить її щасливою. А щаслива людина – це щасливе суспільство, де інший світ і інші цінності.