ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: +38 (067) 519-75-77

Анонс наших заходів

Жінка в бізнесі: 5 психологічних пасток

Олена Бабіна — підприємець, онтопсихолог, президент Інституту психології і підприємництва поспілкувалась із журналістами жіночого бізнес-ресурсу Womo та розповіла про типові пастки, у які потрапляє жінка-лідер, а також про те, як знайти шляхи виходу на новий рівень розвитку особистості, руйнуючи стереотипи.

 

Ми часто залежимо від прийнятих в суспільстві зовнішніх умовностей і стереотипів, постійно плутаючи ці привнесені із зовнішнього середовища механізми поведінки з нашими істинними природними потребами. І, як результат, отримуємо фрустрацію — ситуацію, коли «я чогось дуже хочу, але отримати цього не можу».

 

Життя стає розрядкою для недозволених ситуацій, яку проживаємо як алібі, компенсацію, і, якщо хочете, як карму за те, що не знаємо себе, не розуміємо хто ми та чого дійсно хочемо. Жінка несвідомо проживає величезну кількість спотворень, нефункціональних моделей поведінки, що сприяють регресу, а іноді й тотальному руйнуванню. Хочу поділитися з вами деякими з них і намітити шляхи виходу.

 

Пастка № 1. Розумна або гарна?

У бізнесі необхідно слідувати логіці справи, відстежуючи чистоту функції, щохвилини запитуючи: «Навіщо я це роблю?». Потрібно бути мужньою, щоб давати собі чесну відповідь на поставлене запитання. Одна з найбільш поширених помилок — підміна понять, коли плутаються ролі — жінки-лідера і жінки-самки. Всі особисті взаємини жінці-лідеру слід вибудовувати за межами підприємства, в іншому випадку чоловіки сприйматимуть таку жінку лише як представницю слабкої статі. Чому так відбувається?

 

Чоловічий розум влаштований таким чином, що за частки секунди, дивлячись на партнера в перемовинах жіночої статі, він визначає: «Вона розумна або гарна». Якщо хоча б на хвилину він віднесе вас до категорії «Гарна», ніщо вже не зможе змінити його думку у протилежний бік. Угода не вигорить, заробіток пройде повз.

 

Мораль

Якщо хочемо заробляти з чоловіками, мати серед них авторитет і користуватися повагою — не слід привносити в справу чужу логіку — логіку спокуси і сексу. Потрібно чітко слідувати наміченому курсу, демонструючи при цьому професіоналізм і почуття власної гідності.

 

Пастка № 2. Я — найчарівніша і найпривабливіша. І найбільш неординарна, і найуспішніша.

Суперництво серед жінок часто має негативне забарвлення. У цій сутичці ми забуваємо про первісну мету. Бачимо гідну суперницю і вступаємо в спаринг. Звичайно це відбувається завуальовано: зовні демонструючи відстоювання своїх бізнес-інтересів, бажання надати якісну послугу або докладаючи максимальні зусилля щодо виконання того чи іншого завдання, ми, часто несвідомо, робимо все, щоб перемогти в цій сутичці, скидаючи суперницю. Нам здається, що перемагаємо, але насправді, виграючи один бій — програємо війну.

 

Мораль

Необхідно навчиться співпрацювати з іншою жінкою і завжди триматися мети контакту. Кожна з нас унікальна і чудова, коли знає і любить себе. Але дисгармонійна і некрасива, коли йде проти себе.

 

Пастка № 3. Я образилася, тому що ви не оцінили мої заслуги

Бізнес — це проста чиста функція, кінцева мета якої — отримання прибутку. Особлива форма раціональності, яка передбачає точність, утилітарність і функціональність. Емоціям немає місця в бізнесі. Якщо ми в робочій ситуації відчуваємо почуття образи, непотрібності або агресії, значить «перебуваємо в помилці» і шкодимо собі. Як правило, у слід за цими емоціями йдуть втрати, збитки, хвороби.

 

Мораль

«Кесареве кесареві, а Боже Богові». Не можна привносити в бізнес те, що йому чуже. Якщо нам здається, що переросли той рівень, на якому перебуваємо (відповідальності, заробітку, професіоналізму), потрібно реагувати по-дорослому — шукати нову дорогу, яка буде складніше, але цікавіше, дорогу, яка принесе інші плоди. Застряючи на таких інфантильних стратегіях, як образа, почуття неоціненності, агресії, у фіналі цієї театральної вистави ми отримуємо глибинну фрустрацію і падіння.

 

Пастка № 4. Я точно знаю, що розумніша за всіх

Коли навколо всі здаються безглуздими, а тільки ти одна розумною — потрібно зупинитися і серйозно задуматися. У світі не існує найрозумнішої людини. Завжди є хтось, хто в чомусь розумніший, і хтось, хто в чомусь дурніший. Більш того – чим розумніша людина, тим рідше їй в голову приходить ця думка. Кожен раз, коли ми дійсно стаємо розумнішими, то з подивом для себе відкриваємо нові безмежні горизонти. Участь тих, хто вже «розумніший за всіх» – залишатися дурнем до кінця свого життя, навіть якщо він про це і не підозрює.

 

Мораль

Якщо відчуваємо, що стали в чомусь розумніші — прекрасно! Значить час вирушати в дорогу і штурмувати нові горизонти Буття.

 

Пастка № 5. Я повинна виглядати сексуально, щоб бути успішною

Сьогодні багато жінок намагаються виглядати більш сексуально. Але чи допомагає це їм в робочому контексті? Чи стають вони від цього більш професійними? Чи заробляють на цьому в довгостроковій перспективі?

 

Скажіть чесно, про що думає керівник-чоловік, дивлячись на молоду красиву дівчину в джинсах, що щільно обтягують ноги та з глибоким декольте? Напевно, він цілком серйозно роздумує про те, щоб зробити її повноцінним діловим партнером і взяти в частку в угоді? Або все ж таки представляє її собі по-іншому? Визначає її для інших цілей?

 

У цій ситуації жінці потрібно чесно поставити собі питання: «А чого я дійсно хочу в цій ситуації?». Тому як той результат, про який вона мріє, і те як вона себе позиціює — це дві абсолютно різні речі, які ніколи не зустрічаються одна з одною.

 

Мораль

 

Якщо жінка претендує на успішну кар’єру і серйозні результати в бізнесі — все в ній, а перш за все власний імідж, має допомагати в цьому, демонструючи професіоналізм і витончений розум.

 

***

Ми поговорили тільки про п’ять пасток, які заважають жінці вибудовувати успіх в бізнесі і примножувати заробіток. Таких пасток-стереотипів, на жаль, багато — жінка щодня помиляється в тому чи іншому аспекті. Розібратися самостійно в тому, де оступилася, «повернула не туди» – дуже складно, особливо, коли не здогадуєшся, що робиш помилку. Передбачити це і розібратися допоможе професійний психолог, який спеціалізується на розвитку креативного потенціалу лідера.

 

Особисто для себе я обрала напрямок онтопсихології. І не помилилася. Це принесло мені серйозні результати в професійному та особистому житті. Професор Антоніо Менегетті — засновник напрямку онтопсихології, величезну увагу приділив концепції жіночого лідерства, присвятивши цій темі кілька книг. Він був переконаний, що світові «не вистачає вкладу певного модусу розуму, який властивий саме жінці. Наша цивілізація і історія потребують цього розуму, застосованому раціонально і відповідально. Завдяки цьому ми знайдемо майбутнє, яким зможемо пишатися».

 

Йдеться про жінку Вищого класу. Про ту жінку, чий лідерський розум, перевершуючи всі нефункціональні стереотипи, дає їй здатність стати функцією успіху і управляти цим світом з властивою жінці витонченістю і інтуїцією.